BKS otočný systém

Fínským zasklievacím systémom je možné zasklievať loggie rovné, rohové, predsunuté alebo loggie bez stropného panelu – strechy.

 

Systém je riešený ako zavesený s možnosťou pohybu jednotlivých sklenených dielov do strán, kde sa jednoduchým spôsobom otočí a následne zaistí. Zavesenie je vytvorené koľajničkou v tvare “U” z hliníkovej zliatiny. Táto koľajnička je na požadovanej strane pri otáčaní skiel upravená do tvaru pripomínajúceho písmeno “D”. Táto úprava zaistí pohodlné otočenie jednotlivých sklenených dielov k bočnej stene. Túto úpravu pre otáčanie skiel je možné vytvoriť na ľubovoľnej strane, poprípade na obidvoch stranách.
Sklenenú výplň tvorí tvrdené sklo hrúbky 6 mm. Výroba tvrdeného skla spočíva v zakalení už pripravených sklenených tabúľ. Týmto procesom získava dané sklo na pevnosti v ohybe, je tiež zvýšená odolnosť proti rozbitiu a pri prípadnej deštrukcii nedochádza k tvorbe nebezpečných črepín. Zasklievací systém je vybavený celou radou ovládacích prvkov, ktoré zaisťujú jeho ľahkú obsluhu. Takýmto prvkom je napríklad zaistenie koncového skleneného dielu v uzatvorenej polohe – horný zámok.
K zasklievaciemu systému tiež ponúkame celú škálu doplnkov na prianie napr: doplnkové tesniace lišty medzi sklá, tieniace prvky – horizontálne a vertikálne žalúzie, kvetináče, parapety, striešky, ale takisto murárske práce, položenie dlažby, zateplenie balkónov, omietky atď.
Samostatne je riešená otázka zakrytia otvorov na zábradlí. Zábradlia sú na našich panelákoch svojim prevedením veľmi rôznorodé a preto je spôsob ocenenia výplne daného zábradlia riešený samostatne v závislosti od typu zasklievacieho systému.

 

Ako príklad uvádzame rôzne typy balkónových zábradlí :

 

  • klasické betónové zábradlie
  • betónové zábradlie s oceľovou tyčou
  • oceľové zábradlie bez výplne
  • oceľové zábradlie s čiastočnou výplňou
  • oceľové zábradlie s celoplošnou výplňou

 

V rámci inštalácie systému sa môže taktiež zrealizovať kompletná výmena starého zábradlia za nové. Sklenená výplň je na hornom a spodnom okraji zasadená do hliníkových líšt, na ktoré sú upevnené ďalšie komponenty pre funkčnosť systému. Spodné klzné vedenie je tvorené opäť hliníkovým výliskom v tvare pripomínajúcom písmeno “T”. Tento tvar sa osvedčil už v mnohých iných prípadoch, kde zaručuje dobrú stabilitu bez prítomnosti uzavretých dutín.

 

Dodacia lehota: 5 – 6 týždňov od podpisu objednávky
Záručná lehota: 24 mesiacov na kompletnú dodávku