Hliníkové fasády

MB-SR50 – Stĺpikovo-priečková fasáda.

 

Hliníková fasáda MB-SR50 je základný systém určený pre opláštenie budov a vnútornú výstavbu, veľké presklené plochy a tiež priestorovú zástavbu ( zimné záhrady, verandy, strechy, atď).

 

Tvar stĺpov a priečok dovoľuje vytvárať estetické konštrukcie s veľmi úzkou pohľadovou šírkou 50 mm, pričom statická tuhosť konštrukcie je veľmi vysoká. Dosiahnutá je konštrukčnou hĺbkou profilov, ktorá je od 65 mm do 185 mm, pričom pri vyšších zaťaženiach konštrukcie je možnosť vystuženia a tým zvýšenia pevnosti profilov. Základným prvkom fasády je krycia lišta z vonkajšej strany rôznych tvarov. Systém MB-SR50 nám umožňuje vytvárať rôzne varianty vonkajšieho vzhľadu, tzv. vertikálnou alebo horizontálnou líniou MB-SR50 PL. Vďaka použitiu neprerušenej tepelnej vložky z HPVC a profilovaného tesnenia z EPDM dosahuje systém tepelnú izoláciu – súčiniteľ prestupu tepla Uf=1,4-2,0 W/m2*K v závislosti na použitých profiloch a príslušenstve. Možnosť zasklenia je v rozsahu od 4 mm do 48 mm.

Vďaka použitiu neprerušenej tepelnej vložky z HPVC a profilovaného tesnenia z EPDM dosahuje systém tepelnú izoláciu – súčiniteľ prestupu tepla Uf=1,4-2,0 W/m2*K v závislosti na použitých profiloch a príslušenstve. Možnosť zasklenia je v rozsahu od 4 mm do 48 mm.