Rolety na balkón

Rolety si získavajú stále väčšiu obľubu. Predovšetkým u novostavieb rodinných domov sa stávajú neodmysliteľnou súčasťou okien. Vďaka variabilite prevedenia je dnes možné použiť hliníkové rolety pre všetky typy okenných otvorov. Hliníkové rolety majú pre svojich užívateľov celú radu výhod. Popri vynikajúcej protislnečnej ochrane je to ochrana proti úniku tepla a proti hluku. Hliníkové, ale aj plastové rolety chránia konštrukciu okien pred poveternostnými vplyvmi počasia a predlžujú tak ich životnosť.

 

Predokenná roleta sa skladá z roletového panciera, boxu a z vodiacich líšt. Pancier je súbor lamiel, ktoré môžu byť hliníkové (vyplnené polyuretanovou penou) dodávané štandardne v 10-tich farebných odtieňoch alebo plastové v 7-mich farebných odtieňoch. Hliníkové vodiace lišty sa pripevňujú do rámu okna alebo ostenia a sú dodávané vo viac tvarových prevedeniach umožňujúcich optimálne osadenie rolety. Štandardne sú dodávané v bielej a hnedej farbe (možné i RAL prevedení). Roletový box je vyrobený z valcovaného hliníka a je dodávaný v 5-tich veľkostiach, v závislosti na výške rolety. Box je možný dodať i v oblom prevedení a v rovnakej farbe ako vodiace lišty. Plastové lamely môžu mať max. šírku 180 cm a max. výšku 320 cm.

 

Rolety na oknách zvládnu všetko: reguláciu svetla, zvukovú aj tepelnú izoláciu, bezpečnostnú funkciu a v neposlednom rade skvele vyzerajú. Termoizolačné rolety predstavujú moderný a veľmi účinný prostriedok pre zabezpečenie optimálneho svetelného a tepelného prostredia v interiéri. Zároveň sú zaujímavým architektonickým prvkom vhodne doplňujúcim vzhľad fasád rodinných domov, obytných i administratívnych budov. Plastové vonkajšie rolety sú s obľubou montované aj na plastové okná a loggie – okno je zateplené, chránené a zabraňuje prieniku slnečných lúčov do interiéru – izba sa neprehrieva.

 

Za poplatok montujeme 2 druhy priesvitnej farby, vodiace nohy s kefkami, poloautomatické ovládanie a hliníkové koľajničky. Vonkajšie rolety majú výhodu, že lamely sú duté – zvyšuje sa teplota v izbe, na balkóne. Pri nárazových dažďoch je roleta nepriepustná – voda stečie na parapet. Vonkajšie plastové rolety nevyžadujú z Vašej strany žiadnu extra údržbu. Lamely aj ostatné plochy sú umývateľné vodou.